Tervetuloa Kinuskikissan verkkokauppaan, jossa kaikki leipojan unelmat käyvät toteen! Täältä löydät jokaisen leipurin perustarpeistoon kuuluvia tarvikkeita ja sesongeittain vaihtuvia ihanuuksia. Verkkokaupan tuotteilla myös sisustat ja somistat juhlatilan.
Katy Sue silikonimuotilla teet ihanan söpöt Tonttu-koristeet kakkuihin ja muuhun joulun leivontaan. Silikonimuotti on monikäyttöinen, voit tehdä koristeita suklaasta, Deco Meltsistä, sokerimassasta, kukka-ja muotoilumassasta, marsipaanista jne.
Vinkki! Silikoninen muotti soveltuu myös askarteluun, kuten savi- ja askartelumassatöihin.
Massakoristeet: Paina massa huolellisesti muottiin ja leikkaa ylimääräinen massa pois. Tarvittaessa laita massan pintaan tai muottiin hieman tomusokeria jolloin koriste irtoaa helpommin. Pullauta koriste varoen ulos.
Suklaakoristeet: Sulata suklaa ja kaada muottiin. Jäähdytä kunnes suklaa kovettunut ja pullauta koriste varovasti ulos muotista
Huom! Älä koskaan käytä teräviä välineitä silikonimuotissa.
Viimeistele koristeet efektisävyillä ja tomuväreillä upean lopputuloksen saamiseksi!