Selaa myös nämä tuoteryhmät:
Jauheet, makuaineet ja aromit, Makutomusokerit ja aromit

Vain muutama tippa FunCakes makuainetta antaa kuorrutteille, taikinoille, jäätelölle, kastikkeille ja muille herkullisen maun. Nämä makuaromit ovat paljon tiiviimpiä kuin leivonta-aromit, joten 1-2 tippaa 100 grammaan lopputuotetta antaa jo erinomaisen tuloksen. Ne kestävät sekä paistamista että pakastamista, joten ne sopivat täydellisesti kaikenlaisiin leivontaprojekteihin. Ja miksi käyttää niitä vain leivontaan? Miten olisi marmeladi, sorbetit, vanukkaat tai liivatteet? Ole luova ja lisää suosikkimakusi mihin tahansa herkkuun!
FunCakes makuaineet ovat alkoholittomia ja Halal-sertifioituja. Kaikki maut ovat vesipohjaisia, paitsi appelsiini, maustekeksi, piparminttu ja sitruuna, jotka ovat öljypohjaisia. Pulloissa on kätevä pipetti kannen annostelun helpottamiseksi.
Ainesosat: vesi, propyleeniglykoli, aromit. Suositeltu annostus: enintään 3,9 g/kg. Säilytä kuivassa paikassa, auringonvalolta suojattuna.
Ingredienser: vatten, propylenglykol, aromämnen. Rekommenderad dosering: upp till 3,9 g/kg. Förvara på en torr plats, skyddad från direkt solljus.
| EU edustaja | NewCakes BV, Casablancaweg 20, 1047 HP Amsterdam, NL, info@newcakes.nl, www.newcakes.nl |